• (000) 999 - 656 -888

Nakupování v Praze

nákupy v Praze

 

NAKUPOVÁNÍ V PRAZE 

Hlavní nákupní zónou v Praze je svažující se ulice na Václavském náměstí, dále pak ulice Na Příkopech a Náměstí Republiky. V těchto oblastech se nachází největší koncentrace obchodů a známé nákupní centrum Palladium. Zatímco Staroměstské náměstí a Staré město nabízí spíše klikaté uličky, malé obchůdky a galerie. Za nejluxusnější nákupní ulici je považována Pařížská, kde najdeme luxusní butiky známých světových značek a návrhářů, nebo například proslulé klenotnictví Cartier.

 

Václavské náměstí

Václavské náměstí, které je spojeno s pěší zónou v ulici Na Příkopech, nabízí vyvážený mix mezinárodních obchodních domů, místních obchodů, bank, restaurací a kaváren. Marks & Spencer, H&M, Desigual, C&A, Baťa – to jsou jen některé z výčtu dobře známých značek, které tu můžeme najít. Václavské náměstí je příjemným místem pro nákupy s možností kdykoliv se zastavit na občerstvení nebo posedět na zahrádce některé z restaurací a pozorovat nikdy neutichající ruch, který na Václavském náměstí panuje.

 

Palladium

Palladium je velké obchodní centrum nacházející se na Náměstí Republiky. Nabízí okolo 200 obchodů. Nachází se zde vyvážená směsice butiků dražších značek (Guess, Calvin Klein) a konfekce (Promod, Orsay, Pimkie). Centrum Palladium samozřejmě nabízí i občerstvení (Paul), kavárny (například populární Starbucks) a v horním patře je na výběr z několika restaurací nabízejících vše od sushi po fasfoodová jídla.

 

Pažížská ulice

Nejmódnější a samozřejmě také nejdražší nákupní ulice v Praze. Je proslavena koncentrací těch nejluxusnějších butiků restaurací a kaváren. Ulice byla budována podle vzoru Francouzské Avenue des Champs-Élysées a dýchá z ní atmosféra Starého města. Mezi nejluxusnější butiky v této ulici patří například Hermés, Louis Vuitton, Dior či Salvatore Ferragamo.

 

Staroměstské náměstí

Na Staroměstském náměstí najdete vše, co dýchá atmosférou staré Prahy. Funguje zde prodej umění, řemesel a suvenýrů. V křivolakých uličkách se nachází malé obchůdky, které příjemně dokreslují atmosféru.

 

Bílá labuť

Obchodní Dům Bílá labuť leží na jedné z nejfrekventovanějších pražských tříd- Na Poříčí. Obchodní dům byl postaven ve 30. letech minulého století a stal se největším a nemodernějším obchodním domem ve střední a východní Evropě. Byl slavnostně otevřen 19. března 1939 a od té doby je nepřetržitě v provozu. Bílá labuť je tradičním obchodním domem s plným sortimentem zboží včetně supermarketu, drogerie, papírnictví, hraček, elektra, textilu a nabídkou mnoho dalšího.

 

Kotva

Obchodní dům Kotva leží na Náměstí Republiky naproti Palladiu. Kotva vznikla v letech 1970-1975, podle návrhu českých architektů, manželů Machoniových. Půdorys této na svou dobu neobvyklé stavby tvoří mnoho spojených šestihranů. Kotva má pět propojených pater a podzemní garáže, které jsou otevřeny non-stop. Kotva nabízí plný sortiment zboží ve více než 100 obchodech a samozřejmě i možnost posezení, relaxace a občerstvení.

 

Outlet Aréna 

Poslední dobou je velký trend nakupování značkových věcí se slevou. I v Praze existuje takové místo, není sice v centru města ale lze se na místo dostat Měststskou hromadnou dopravou poprípadě taxíkem. Jaké značky v Outlet Aréně najdete ? Adidas, Calvin Klein, Calzedonia, Armani Outlet, Guess, Gas, Gant, Lacoste, Mango a mnohem více.

 

Obchodní Centrum Chodov

je jedno z nejmodernějších ochodních center v Praze.  Nachází se na metru C (Chodov) a nabízí přes 260 obchodů, restaurce a nejmodernější kino.

 

Blešší trhy v Praze

Nejznámějsí blešší trhy jsou na Praze 9, otevřeno mají každou sobotu a neděli od 6 hodin do 14 hodin. V současnosti došlo ke změně adresy, tak si ověřte, že máte správnou adresu ( Praha 9 – Vysočany, ulice U Elektry). Vstupné 20 Kč .

nákupy v Praze