• (000) 999 - 656 -888

Taxi v Praze/Taxi service in Prague

{:cz}

TAXI V PRAZE 

Pražští taxikáři v minulosti poměrně velkou mírou ovlivnili pověst Prahy jako turistické destinace. Situace se v posledních letech velmi zlepšila, ale je pravdou, že se mezi pražskými taxikáři stále najdou nepoctiví jedinci.

Je důležité říci, že v rámci centra Prahy je velice snadná dostupnost veřejnou dopravou, nebo pěší chůzí.

Zde Vám nabízíme několik tipů, jak se vyhnout nepříjemné zkušenosti s nepoctivými taxikáři:

 • Pokud zastavíte na ulici taxi, ujistěte se, že má rozsvícené oficiální žluté světlo na střeše vozidla, také by mělo mít na stranách bíločerné označení firmy, která ho provozuje a číslo licence. Na dveřích by měl být zobrazen ceník se sazbou za kilometr. Raději však doporučujeme nebrat mimo stanoviště, popřípadě se dohodnout na předem stanové ceně.
 • Neberte si taxi stojící u turistických památek a na nádraží, tato vozidla obvykle neúčtují správné sazby a čekají na nezkušené turisty.
 • Zeptejte se dopředu, kolik bude cesta stát, případně si objednejte taxi dopředu telefonicky, zde Vám dispečer řekne přibližnou cenu dopředu.
 • Když se vozidlo rozjede, ujistěte se, že na taxametru je stejná částka za kilometr jako na dveřích.

Na našem webu Vám nabízíme zajištění transferů za výhodné a fixní ceny. 

Transfery z letiště a na letiště: 

 • fixní ceny (cena, kterou vidíte, je cena, kterou platíte)
 • klimatizované a nekuřácké vozy
 • možnost online platby kartou, případně v hotovosti na místě

DALŠÍ PODMÍNKY REZERVACE S PRAGUETRIP.CZ

Na letišti:

Řidič na Vás bude s úsměvem čekat uvnitř příjezdové haly a bude držet cedulku s Vaším jménem.

Zpožděné lety:

Sami hlídáme zpoždění letů, a proto i v případě, že nastane neočekávaný problém s letadlem, čekáme na Vás. Samozřejmě zde není žádný poplatek navíc.

Přeprava osob na delší vzdálenosti:

Rádi pro Vás také zajistíme transfery na delší vzdálenosti po České republice nebo celé Evropě. Zde uvádíme výběr nejoblíbenějších tras.

V případě zájmu o cestu do jiné destinace, prosím neváhejte kontaktovat naše rezervační oddělení, které pro Vás připraví nabídku na míru.

Email: praguetrip@praguetrip.cz

TAXI SERVICE IN PRAGUE

Prague taxi service have influenced the Prague reputation as a tourist destination. It has been improving a bit in last few years but the truth is you can still find a dishonest person among the Prague taxi drivers.

It is very important to say that the Prague Public Transportation is a very easy and suitable way how to travel in the city. You can also reach everything in the centre on foot.

Official rate is about 48 Czk/ kilometre

We offer you several tips how to avoid an unpleasant experience with unfair taxi drivers:

 • If you stop a taxi on the street, make sure that its official yellow light on the car roof is on.  The taxi should also have a black and white sign of the company in charge of the taxi with the license number. There should also be price lists (per kilometer) on the car´ s door
 • Do not take a taxi standing by the tourist monuments or at the railway stations. Especialy at Prague Main Train Station. These drivers usually charge you more as they are expecting inexperienced tourists.
 • It is good to ask in advance how much the way would cost. You will never regret if you order a taxi by phone. The call assistance lady will always tell you the approximate price before you sit into the taxi
 • Before the taxi sets off, make sure that the taximeter shows the same price per kilometer as on the door.

We offer you transfers with convenient and fixed prices. You can make your reservation in our Transfer Section at

Transfers from the airport and to the airport:

 • fixed prices (the price you see is the price you pay)
 • air-conditioned and non-smoking cars
 • online card payment or eventually cash payment on the spot also possible